Тест швидкості

Тест швидкості
Вимірювання швидкості мережевого з'єднання

Нагадуємо, що всі програми, які активно або неактивно, але використовують інтернет, можуть знизити реальну швидкість роботи з інтернет. Перед вимірюванням швидкості рекомендуємо:

 • тимчасово відключити програми захисту (firewall, антивіруси і т.п.);
 • переконатися, що не активні такі додатки як torrent, і т.п .;
 • зупинити перегляд потокового відео (streem відео);
 • переконається що в даний момент не йде скачування інформації з мережі Інтернет.
 • для коректного тестування, вимірюйте швидкість прямого проводового підключення. На швидкість Wi-Fi з'єднання впливають зовнішні чинники, які не залежать від провайдера, і такий тест не дасть достовірної інформації;
 • найбільш об'єктивний результат при тесті швидкості можна побачити в безпечному режимі з підтримкою мережі (якщо ОС Windows), для переходу в цей режим, перезавантажте комп'ютер і під час включення комп'ютера часто натискайте F8 (до появи меню додаткових варіантів завантаження).

Можливі незначні похибки вимірювання швидкості тому в тарифному плані вказується тільки швидкісна характеристика виділеного каналу.

Швидкість Інтернет з'єднання можна протестувати на ресурсі beta.speedtest.net   (потрібно натиснути кнопку «ЗМІНИТИ СЕРВЕР» і вибрати сервер «Kiev - О3»).

Поради для покращення з’єднання через Wi-Fi

Так, як в більшості випадків використовується бездротове з'єднання, через Wi-Fi, ми зібрали для Вас список порад для покращення якості з'єднання даного типу підключення. 

1. Перевірка фізичного з’єднання та перезавантаження

Радимо Вам, перш за все, перевірити фізичне підключення інтернет кабелю. Він повинен бути щільно підключений у відповідний роз’єм роутера, який зазвичай підписаний WAN або Internet, а також виділений іншим кольором. Також зверніть увагу на те, що проблеми з мережевою розеткою або блоком живлення, можуть негативно впливати на роботу Wi-Fi роутера, що може призвести до виходу обладнання з ладу. 

2. Оптимальне розміщення Вашого WI-FI роутера 

Розміщувати роутер потрібно так:

 • По можливості він повинен знаходитись рівновіддалено від всіх Ваших пристроїв
 • Радимо Вам антени та корпус розташовувати так, як вказано в інструкції (для зовнішніх антен краще вертикальне розташування) 

 • Роутер повинен мати вільний доступ до вентиляції, щоб уникнути перегріву компонентів.
 1. Найбільш критичні до якості мережі пристрої краще підключити по кабелю до  Wi-Fi роутера (зазвичай там є вільні порти, підписані як LAN)

 3. Покращення роботи Wi-Fi мережі через веб-інтерфейс 

 • Для зручного використовування Wi-Fi роутера виробники розробили веб-інтерфейс (інтерактивну сторінку налаштування), за допомогою якої можливо зручно, для користувача, змінити налаштування роботи пристрою.

  У даному розділі ми приведемо приклади ситуацій з якими Ви можете зіткнутися, та порадами на що в таких випадках краще звернути увагу. Варіанти зміни конфігурацій обладнання, оновлення програмного забезпечення та інші маніпуляції для різних виробників роутерів знаходяться у вільному доступі, в мережі інтернет. 

  На даний момент, практично всі роутери транслюють бездротову мережу на частоті 2,4 ГГц або 5 ГГц. У кожної з них є як свої плюси, так і мінуси. Сигнал на частоті 2,4 ГГц має більшу зону покриття, але має меншу пропускну здатність та кількість каналів, на яких може працювати. Сигнал на частоті 5 ГГц має меншу зону покриття, але має більшу пропускну здатність та кількість каналів, на яких може працювати.


 • Варто звернути увагу на таку властивість, як канал передачі даних у Wi-Fi роутерах. Зазвичай роутери, які працюють на 2,4 ГГц мають автоматичний вибір каналу. У багатоповерхових будинках ця ситуація може призвести до перевантаження певних каналів, та погіршити здатність передачі даних Вам та Вашим сусідам. Радимо перевіряти завантаженість каналів через програмне забезпечення, що є у вільному доступі, як один з прикладів такого програмного забезпечення  - wifi analyzer.

  Перевірку можна проводити на комп'ютері та телефоні,  завантажувати Wi-Fi канал та змінювати Wi-Fi канал роутера на менш завантажений.


  Також потрібно зауважити, що пристрої, які не підтримують нові стандарти зв’язку (від 802.11n і вище), підключаючись до роутера по старому стандарту (802.11g), автоматично знижують швидкість до характеристик застарілого стандарту для всіх пристроїв.

  Зверніть увагу,  що швидкість Інтернету через Wi-Fi розподіляється на всі пристрої, які до нього під’єднані та сумарно відповідає максимальній пропускній можливості Wi-Fi. Це значення не може бути більше за Ваш тарифний план.

Вимірювання швидкості мережевого з'єднання +++

Вимірювання швидкості мережевого з’єднання

Для коректного вимірювання швидкість, рекомендуємо використовувати пряме дротове підключення до Вашого обладнання. На швидкість бездротового з’єднання Wi-Fi можуть впливають зовнішні чинники, які не залежать від провайдера, і такий тест не дасть достовірної інформації.

Перед вимірюванням швидкості рекомендуємо:

 • Тимчасово відключити програми захисту (firewall, антивіруси і т.д.);
 • Переконатися, що не активні такі додатки як torrent, vpn і т.д.;
 • Перевірте стан підключення кабелю до входу мережевої карти. Зверніть увагу, щоб кабель був щільно підключений та без видимих зовнішніх пошкоджень;
 • Перевірте завантаженість Вашого комп’ютера, а саме стан центрального процесора, оперативної пам’яті, жорсткого диску. Прийнятна завантаженість компонентів комп’ютера не повинна перевищувати 80-90%, інакше зі збільшенням завантаженості можуть виникати серйозні збої в роботі обладнання.

Для перевірки швидкості Інтернет з'єднання, Вам необхідно відкрити сайт www.speedtest.net ,

вибрати сервер Kiev o3 (натиснути Change Server (змінити сервер), для оптимального проведення тесту, вибрати сервер Kiev o3)

та натиснути кнопку “Go”. Після проведення тесту Вам будуть відображатись результати тестування.

Необхідно брати до уваги те, що чим далі розташовується сервер для тесту швидкості, тим меншою може бути швидкість Інтернет з'єднання під час вимірювання.

 

Якщо наші поради не допомогли, зверніться, будь ласка, до операторів нашого контакт-центру, за допомогою чат-боту в каналах Telegram, Viber, Facebook, електронною поштою support@o3.ua, або за контактними номерами, які вказані на сайті https://o3.ua/contacts/ .

Що впливає на швидкість бездротового доступу - Wi-Fi?

•  Стандарт Wi-Fi, який використовується роутером і приймаючим адаптером (802.11b / g / n / ac). Наприклад, застарілий роутер або приймаючий адаптер в ноутбуків, що працює в стандарті 802.11g, в умовах багатоквартирного будинку знижує швидкість до 15-20 Мбіт / с.

•   Частота передачі даних, яка використовується роутером і приймаючим адаптером (2.4 Ггц / 5 Ггц).

Підтримка частоти 5 Ггц дозволяє помітно збільшити швидкість Wi-Fi в побутових умовах.

•   Площа і конфігурація квартири, матеріал і товщина внутрішніх стін.

Для покриття бездротовою мережею квартир площею понад 50-70 кв. м або «пробивання» товстих стін часто потрібно більш потужне Wi-Fi-обладнання, іноді комбінація з декількох пристроїв.

•   Місце розміщення роутера.

Установка роутера за металевими дверима, в щитку або в шафі, особливо металевому, негативно впливає на якість прийому Wi-Fi в квартирі.

•   Перешкоди від інших Wi-Fi-мереж, що працюють в одному і тому ж діапазоні (2.4 Ггц). Проблема зниження швидкості Wi-Fi через перешкоди від сусідських мереж вирішується вибором найменш завантаженого каналу в настройках роутера, зміною роутера на більш потужний який підтримує 2 діапазону (2.4 Ггц і 5 Ггц).

Відповідальність провайдера за якість надання послуг на різних етапах

Параметри, що залежать тільки від провайдера:

• завантаженість магістральних каналів провайдера;

• якість обладнання провайдера на вузлах і в Вашому будинку;

• якість кабелю і його з'єднань від горища / підвалу до квартири;

• якість мережевого обладнання, наданого провайдером в оренду.

Параметри, що залежать тільки від самого абонента:

• якість домашнього мережевого устаткування, що належить абоненту (роутер, мережеві адаптери в пристроях);

• якість комунікацій, проведених абонентом при ремонті квартири (кабель, інтернет-розетки, з'єднання кабелю);

• параметри комп'ютера (ноутбука, планшета, смартфона) абонента - наприклад, підтримка Wi-Fi адаптером ноутбука стандарту Wi-Fi 802.11n / ac;

• наявність програмного забезпечення, активно впливає на швидкість Інтернету - наприклад, антивірус або працює torrent-клієнт;

• наявність на комп'ютері прихованих шкідливих програм (вірусів, троянів).

Пункти, які не залежать ні від абонента, ні від провайдера:

• потужність і завантаженість серверів в Інтернеті;

• якість ліній зв'язку, що знаходяться за межами мережі провайдера (наприклад, міжконтинентальний кабель на дні Атлантичного океану);

• у випадку з Wi-Fi - перешкоди від інших Wi-Fi мереж і побутових приладів, стін, дверей, потужність передавачів роутера і приймачів на пристрої клієнта, місце розташування роутера в приміщенні і віддаленість його від зони користування мережею Wi-Fi.